کاهش ۵۰ درصدی مراجعه شاهین سواران به نمایندگی‌های سایپا / انتشار نمودار شاخص C۱۰۰ خودرو شاهین

با وجود افزایش ۵۰۰ درصدی تولید روزانه خودرو شاهین و با توجه به پروژه های کیفی تعریف شده، مراجعه مردم به نمایندگی‌ها ۵۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش پرشین خودرو، بر اساس شاخص C۱۰۰ که یکی از شاخص های اصلی خودروساز برای پایش کیفیت قطعات است و از تقسیم تعداد قطعه تعویض شده طی سه ماه بعد از فروش به تعداد خودرو فروخته شده در همان ماه ضربدر ۱۰۰ اطلاق می شود، عملکرد کیفی قطعات و مجموعه های مونتاژی خودرو شاهین نسبت سال های گذشته بهبود قابل توجه و چشمگیری داشته است.

نمودار شاخص C۱۰۰ خودرو شاهین

با طی کردن فرایند کیفی قطعات و مجموعه های مونتاژی خودرو، شاخص C۱۰۰ که نشان دهنده شمار قطعاتی است که در سه ماهه اول در ۱۰۰ خودرو تعویض شده، عدد ۲۸ در نیمه اول سال ۱۴۰۱، کسب شده است. بر این اساس شاخص C۱۰۰ خودروی شاهین در نیمه دوم سال گذشته به عدد ۲۲ رسیده و این در حالی است که عدد یاد شده در نیمه دوم سال ۹۹، بیش از ۱۲۵ بوده است.

با توجه به بیش از ۲۴۰ پروژه کیفی تعریف و انجام شده در گروه خودروسازی سایپا به منظور کیفی‌سازی محصولات و افزایش رضایت مشتریان در ۱۷ ماه اخیر، مراجعه به نمایندگی‌ها کاهش قابل ملاحظه ای داشته است. به طوری که گزارش اخیر خودروی شاهین نشان می دهد که با وجود افزایش ۵۰۰ درصدی تولید روزانه و با توجه به پروژه های کیفی تعریف شده، مراجعه مردم به نمایندگی‌ها ۵۰ درصد کاهش یافته است.

هدف گروه خودروسازی سایپا بر اساس ماده هفت، فرامین ابلاغی رئیس جمهور مبنی بر افزایش کیفیت و ایمنی خودروهای تولید داخل، این است که برنامه های جامع خود برای ارتقا کیفیت محصولات گروه را با سرعت و دقت اجرایی کند تا رضایت مشتریان کسب شود.

کد خبر 142822

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha