قیمت ۶ خودرو وارداتی اعلام شد / ۲۳ مهر، سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی برای ثبت نام باز می شود

در اطلاعیه شماره ۲ سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی، قیمت شش خودرو وارداتی اعلام شد، همچنین سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی برای ثبت نام از ۲۳ مهرماه جاری باز می شود.

به گزارش پرشین خودرو، در این اطلاعیه آمده است:

به اطلاع آن دسته از متقاضیان سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی که در مرحله اول ثبت نام کرده و اولویت آنها مشخص شده است، می‌رساند، سامانه برای انتخاب خودروها به شرح جدول زیر از روز یکشنبه ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز سه شنبه ۱۴۰۲/۷/۲۵ در دسترس است.

در این مرحله متقاضیان می توانند سه اولویت از سبد محصولات اعلامی زیر را انتخاب کنند.

هیچ گونه ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نمی شود و انتخاب خودرو در سامانه فقط برای ثبت نام کنندگان قبلی است.

ردیف شرکت وارد کننده نشان تجاری خودرو قیمت علی الحساب (تومان)
۱ کوشا خودرو نگین KIA Seltos ۱،۸۰۰،۰۰۰،۰۰۰
۲ ماموت خودرو Jetta VS۷ ۱،۶۵۰،۰۰۰،۰۰۰
۳ پشتیبانی تجارت کرمان خودرو Hyundai Elantra ۱،۶۰۰،۰۰۰،۰۰۰
۴ پشتیبانی تجارت کرمان خودرو Hyundai Creta ۱،۳۰۰،۰۰۰،۰۰۰
۵ سایپا Changan CS۵۵ ۱،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰
۶ پارس خودرو Zotye DL۵ ۷۷۰،۰۰۰،۰۰۰

تبصره ۱- قیمت فروش محاسباتی علی الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و ... و در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد.

تبصره۲- قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارایه تمام مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و اعلام می شود.

تبصره ۳- ملاک قیمت قطعی خودرو، رقم اعلامی و مصوب توسط شورای رقابت خواهد بود.

تبصره ۴- مبلغ پرداختی در این مرحله و پس از فراخوان اولیه صورت گرفته ۵۰ درصد قیمت علی الحساب خواهد بود که پس از واریز مبلغ مذکور نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی توسط شرکت واردکننده اقدام می شود.

تبصره ۵- عدم واریز وجه در مهلت مقرر اعلامی و پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه حذف می‌ شود.

تبصره ۶- حداکثر زمان تحویل خودرو برای قراردادهای منعقده ۳ ماه می باشد لذا واردکنندگان می بایست حداکثر تا سه ماه پس از انعقاد قرارداد نسبت به صدور دعوتنامه تکمیل وجه براساس قیمت قطعی اعلام شده توسط شورای رقابت اقدام و همزمان تحویل خودرو به متقاضی صورت پذیرد.

تبصره ۷- در صورت تاخیر در تحویل، قراردادهای مذکور مشمول جرایم تاخیر در تحویل مقرر در آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو و دستورالعملهای صادره در این خصوص خواهند شد. قراردادهای مذکور مطابق ضوابط مشمول سود مشارکت و انصراف نمی باشند.

تبصره ۸- تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.

تبصره ۹- آن دسته از ثبت نام کنندگان خودروی چانگان با مدل CS۳۵ plus که هنوز دعوت نامه ای از شرکت سایپا دریافت نکرده‌ و تمایل به انتخاب یکی از خودروهای فوق را دارند می توانند در این مرحله با مدنظر قراردادن موارد ذیل نسبت به لغو سفارش خود و انتخاب خودروی جدید بر اساس فهرست فوق اقدام نمایند.

* در صورت عدم انصراف و لغو سفارش، اولویت قبلی برای دریافت خودروی چانگان CS۳۵ plus به قوت خود باقی است.

* در صورت لغو سفارش قبل و عدم امکان تخصیص خودرو به ایشان با توجه به تعداد قابل عرضه اولویت های قبلی حفظ می گردد.

* تا زمانی که متقاضیان فعلی خودروی چانگان CS۳۵ plus، خودروی خود را تحویل نگرفته‌اند، عرضه جدیدی برای این خودرو برای سایر اولویت ها صورت نخواهد گرفت.

تبصره ۱۰- اطلاعات تمام متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

کد خبر 143673

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha