حرکت به سوی تولید مشترک خودرو برقی از سال ۱۴۰۳ خواهد بود

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال آینده حرکت به سمت تولید مشترک خودرو برقی و انتقال فناوری تولید به کشور اتفاق خواهد افتاد.

به گزارش پرشین خودرو، مهدی ضیغمی، با اعلام این خبر اظهار داشت: در زمینه تولید مشترک خودرو برقی با طرف چینی توافقات خوبی صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: امسال و سال آینده برنامه واردات انبوه خودرو برقی به ویژه در ناوگان حمل و نقل عمومی وجود دارد و در سال آینده حرکت به سمت تولید مشترک و انتقال فناوری تولید به کشور خواهد بود.

به گفته رییس سازمان توسعه و تجارت ایران؛ برای سال آینده، موضوع واردات کم کم تبدیل به سرمایه گذاری بر روی زیرساخت‌های کشور و تولید مشترک در ایران و انتقال دانش و فناوری تولید خواهد شد.

وی در حاشیه دومین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا، در خصوص استفاده از ظرفیت خودروسازان داخلی و به ویژه ایران خودرو برای همکاری‌های اوراسیا بیان کرد: قراردادهای بسیار خوبی میان شرکت های ایرانی مانند ایران خودرو و سایر قطعه سازان با کشور روسیه، بلاروس و سایر کشورهای اوراسیا منعقد شده است.  

معاون وزیر صمت، افزود: ایران ظرفیت‌های مناسبی دارد و اتفاق خوبی که در حال حاضر با کشور چین در حوزه انتقال تکنولوژی و تولید مشترک رخ داده است، به توسعه روابط ما در حوزه خودرویی کمک می کند.

ضیغمی در پایان با بیان این‌که تا پیش از این در حوزه صادرات خودرو اقداماتی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: پلتفرم‌های جدید و محصولاتی که شرکت هایی مانند ایران خودرو ارایه کرده‌اند، بازار خوبی را در حوزه صادرات به ارمغان می‌آورد، گرچه نیاز است خودروسازان ما قدری در این زمینه فعال تر باشند.

کد خبر 144087

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha