۴ خودرو تویوتا با ایرتویا وارد بازار ایران می‌شود (+اسامی، تصاویر و مشخصات فنی)

ایرتویا که از قدیم نماینده رسمی تویوتا در ایران بود با واردات چهار خودرو تویوتا به بازار کشور باز خواهد گشت.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، آزادسازی واردات خودرو در سال جاری بعد از سال‌ها، نام خودروسازانی به غیر از کشور چین را بر سر زبان‌ها انداخته است.

در دور جدید واردات خودرو، یکی از شرکت‌هایی که مجددا به بازار خودرو بازگشته، شرکت ایرتویا است که خودروهای تویوتا را راهی بازار خواهد کرد.

براساس اطلاعات خبرنگار پرشین خودرو، ایرتویا قرار است چهار خودرو تویوتا را به بازار خودرو عرضه کند.

خودرو تویوتا آیگو ایکس، تویوتا کرولا کراس، تویوتا یاریس کراس هیبرید و تویوتا یاریس، چهار خودرویی است که ایرتویا وارد خواهد کرد.

البته شرکت‌های دیگری نیز محصولات تویوتا را وارد خواهند کرد اما نقطه قوت ایرتویا ارائه خدمات پس از فروش استاندارد به محصولات تویوتا است.

تویوتا آیگو ایکس

مشخصات فنی تویوتا آیگو ایگس

تویوتا آیگو ایکس به پیشرانه ۱ لیتری ۳ سیلندر ۱KR-FE مجهز است که ۷۲ اسب بخار قدرت و ۹۳ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند.

تویوتا آیگو X مدل ۲۰۲۳ با گیربکس دستی ۵ سرعته یا CVT در دسترس است و شتاب این خودرو کوچک با جعبه دنده دستی ۱۵.۶ ثانیه و با گیربکس CVT اتومات ۱۵.۵ ثانیه است و حداکثر سرعت آیگو نیز به ترتیب به ۱۵۸ و ۱۵۱ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. مزیت تویوتا  آیگو ایکس قیمت اقتصادی آن است.

تویوتا کرولا یاریس

مشخصات فنی تویوتا کرولا کراس

تویوتا کرولا کراس به یک پیشرانه ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری مجهز است که توان تولید ۱۶۹ اسب بخار نیرو را دارد. تویوتا کرولا کراس به گیربکس سی وی تی مجهز است.

تویوتا یاریس کراس هیبرید

مشخصات فنی تویوتا یاریس کراس هیبرید

تویوتا یاریس کراس هیبریدی به یک موتور ۱.۵ لیتری بنزینی و یک موتور برقی مجهز است که مجموعا ۱۱۴ اسب بخار قدرت و ۱۴۱ نیوتن‌متر گشتاور را برای خودرو تامین می‌کند.

 تویوتا یاریس

مشخصات فنی تویوتا یاریس

تویوتا یاریس با یک پیشرانه ۱.۵ لیتری ۱۰۵ اسب بخاری می‌تواند ۱۳۶ نیوتن متر گشتاور را به چزخ‌های خودرو منتقل کند. این خودرو یک پیشرانه ۱.۳ لیتری نیز دارد که احتمال ورود آن به بازار ایران اندک است.

کد خبر 144359

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha