تولید انبوه خودرو ریرا بنزینی در بهمن ماه آغاز می شود / تعیین تکلیف ثبت نام کنندگان خودرو پژو پارس!

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از آغاز تولید انبوه خودرو ریرا بنزینی در بهمن ماه ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: ری‌را برقی نیز سال آینده وارد خط تولید خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو، علیمردان عظیمی، با اعلام این خبر، ضمن پوزش از مشتریان برای تاخیر در تحویل برخی از محصولات اظهار داشت: ایران خودرو به تعهدات خود عمل می‌کند و در صورت عدم تمدید مجوز تولید محصول پژو پارس که تا پایان امسال است، به تحویل خودرو جایگزین با سطح استاندارد بالاتر اقدام خواهد کرد.

وی که در حاشیه آیین تحویل هزار دستگاه آرناپلاس به وزارت کشور سخن می گفت،  با بیان این که تعدادی از مشتریان در سامانه یکپارچه ثبت نام کرده‌اند، اما دریافت نوبت و اولویت لزوما به معنای پیش‌خرید نیست، تصریح کرد: با این وجود، نوبت هیچ یک از متقاضیان حذف نخواهد شد و ایران خودرو مصر است در راستای رضایت آنان و با پی‌گیری‌هایی که از سوی مسوولان در حال انجام است، سال آینده تولید خودرو پژو پارس را به میزان ثبت نام‌های صورت گرفته در سامانه یکپارچه ادامه دهد.

مدیرعامل ایران خودرو اضافه کرد: نوبت هیچ یک از مشتریان حذف نخواهد شد و حتی در صورت عدم تمدید مجوز تولید پژو پارس، خودروی جایگزین مانند سورن یا دنا تحویل خواهد شد.

عظیمی در خصوص نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی نیز گفت: رسالت گروه صنعتی ایران خودرو تامین ناوگان حمل و نقل عمومی است و بر همین اساس، روز گذشته واگذاری یک هزار دستگاه کامیونت آرنا پلاس را به منظور بهره برداری در حوزه خدمات شهری و آتش نشانی به وزارت کشور آغاز کردیم. در حال حاضر ۴۰ دستگاه اتوبوس برقی داخلی سازی شده را برای تحویل به شهرداری کرج آماده کرده‌ایم.  

به گفته وی مقرر شده، وزارت کشور تعهدی برای خرید بیش از این تعداد ایجاد کند تا با ظرفیت‌های موجود با سرعت نسبت به تولید و تحویل آن اقدام کند.

عظیمی ادامه داد: ایران خودرو دیزل این آمادگی را دارد تا ماهانه ۱۰۰ دستگاه اتوبوس برقی تولید و واگذار کند.

وی از توافق با وزارت کشور برای نوسازی ناوگان فرسوده تاکسی‌رانی خبر داد و گفت: ۲۰۰ هزار ناوگان فرسوده داریم که براساس توافق صورت گرفته با وزارت کشور، در برنامه‌ای تاکسی سورن که دارای استانداردهای لازم و مورد قبول تاکسی‌رانان است را برای نوسازی ناوگان تحویل این وزارت‌خانه خواهیم داد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: در توافق با وزارت کشور مقرر شد تا پایان سال ١٨٠٠ دستگاه تاکسی برقی را نیز تامین و وارد چرخه حمل و نقل عمومی کنیم.

عظیمی در پایان از آغاز تولید انبوه خودرو ریرا بنزینی در بهمن ماه خبر داد و خاطرنشان کرد: ری‌را برقی نیز سال آینده وارد خط تولید خواهد شد.

کد خبر 144512

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha