مقام نخست خدمات فروش خودرو سواری و سنگین به گروه بهمن رسید (+جزئیات)

بر اساس گزارش ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد به نیابت از وزارت صمت، گروه بهمن در حوزه خودرو سواری و تجاری توانست مقام نخست خدمات فروش در سال ۱۴۰۲ را بدست آورد.

به گزارش پرشین خودرو، شاخص های اصلی این ارزیابی، طبق دستورالعمل ضوابط خدمات فروش خودرو شامل ارزیابی نتایج عملکرد، کیفیت، سرعت و هزینه خدماتی مانند وضعیت نمایندگی ها، سیستم های ارتباطی و اطلاعاتی، رعایت ضوابط روش های متفاوت فروش، ضوابط حمل خودرو، رسیدگی به شکایت و ... است که تمام شرکت های عرضه کننده خودرو در ۴ حوزه مذکور مورد سنجش قرار گرفتند.

بر اساس نمرات منتشر شده، بهمن موتور از نظر «وضعیت نمایندگی های مجاز» نمره ۸۳ را از ۱۰۰ نمره بدست آورده که متوسط نمره شرکت‌های خودروساز سبک در این شاخص ۷۶ بوده است.

اختلاف فاحش نمره بهمن موتور، در این شاخص کیفیت نمایندگی این شرکت را نشان می‌دهد.

از نظر «میزان رضایتمندی مشتریان» نیز بهمن موتور با کسب نمره ۷۶ اختلاف قابل توجهی از سایر شرکت‌های مشابه دارد. میانگین امتیاز خودروسازان سبک در این شاخص ۶۹ گزارش شده است.

در ارزیابی نمره «وضعیت نظام مدیریتی»، بهمن موتور در بالاترین بازه ارزیابی شده است.

در شاخص رتبه بندی خدمات فروش شرکت‌های عرضه کننده خودرو-سبک، بهمن موتور رتبه برتر را بدست آورده است.

در حوزه خودروهای تجاری نیز بهمن دیزل جایگاه اول رتبه دوم، و شرکت سیبا موتور رتبه دوم و جایگاه دوم را کسب کرده است.

از منظر شاخص وضعیت نمایندگی‌ها بهمن دیزل نمره ۷۸ و سیبا موتور با ۷۵ امتیاز در بالاترین رتبه در مقایسه با رقبا بوده که میانگین این شاخص ۴۹.۳ اعلام شده است.

این گزارش حاصل ارزیابی ۱۰ شرکت سواری و ۱۸ تجاری ساز، و بررسی ۱۶۰۱ نمایندگی مجاز سواری و ۳۱۵ نمایندگی تجاری عرضه کننده خودروی سوار در سال ۱۴۰۲ و مصاحبه با ۴۷۲ هزار مشتری بدست آمده است.

کد خبر 144794

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha