تردید در سودآوری؛ ترمز رشد خودروهای برقی را کشید

با کاهش فروش و چالش قیمت، خودروسازان در سراسر جهان برنامه‌های خود برای رشد بازار خودروهای برقی را کاهش دادند.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، پس از آن که رشد سریع مورد انتظار در ناوگان تجاری خودروهای برقی به واقعیت تبدیل نشد و با توجه به تردید سرمایه‌گذاران «بی‌پی» درباره سودآوری این بازار، مدیران این شرکت انگلیسی حدود 10 درصد کارکنان در بخش شارژ خودروهای برقی را کاهش دادند و فعالیت‌های شرکت را در بازار چند کشور متوقف کردند.

شرکت «بی‌پی پولس» مستقر در میلتون کینز انگلیس که سال 2008 به‌ عنوان یکی از زیرمجموعه‌های شرکت بی پی تأسیس شد، عرضه‌کننده زیرساخت شارژ خودروهای برقی است و واحدهای شارژ را برای مصارف خانگی، تجاری و عمومی تأمین و شبکه شارژ عمومی خودروهای برقی که بزرگ‌ترین شبکه در انگلستان است، مدیریت می‌کند.

بی پی اعلام کرد که «بی‌پی پولس» در ماه‌های اخیر تمرکز حوزه فعالیت خود را از 12 به 4 کشور کاهش داده است. این کشورها شامل ایالات‌متحده آمریکا، انگلیس، آلمان و چین است که انتظار می‌رود سریع‌ترین رشد را در بازار خودروهای برقی داشته باشند، همچنین این شرکت استرالیا، نیوزیلند و فرانسه را به‌ عنوان کشورهای دارای ظرفیت رشد بازار خودروهای برقی در نظر گرفته است.

با توجه به رویکرد تازه، این شرکت در ماه‌های اخیر بیش از 100 شغل یا بیش از 10 درصد نیروی کار جهانی 900 نفری خود را کاهش داده است و بسیاری از کارکنان به بخش‌های دیگر منتقل شدند و تعداد انگشت‌شماری نیز این شرکت را ترک کرده‌اند.

این اقدام بی پی در حالی است که «تسلا»، پیشگام خودروهای برقی آمریکا، بیش از ۱۰ درصد نیروی کار جهانی خود را اخراج خواهد کرد؛ زیرا این شرکت با کاهش فروش و چالش تشدید جنگ قیمت خودروهای برقی روبه‌رو شده است

با این حال بی پی اعلام کرد که جاه‌طلبی‌های ما برای خودروهای برقی تغییر نکرده است، تغییرها در «بی‌پی پولس» گامی برای اطمینان یافتن از این است که بتوانیم اهداف خود را با دقت و اثربخشی بیشتری اجرا کنیم.

بر اساس این گزارش شرکت بی پی در ماه مه گذشته نیز بخش شارژ خودروهای برقی خانگی خود را تعطیل کرد و اکنون بیشتر بر مراکز شارژ سریع متمرکز شده است.

کد خبر 145054

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha