رکورد اسقاط خودروهای فرسوده ظرف ۳ ماه زده شد / اسقاط ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو فرسوده تا پایان امسال

رئیس ستاد نوسازی ناوگان حمل و نقل با اشاره به اسقاط ۶۰ هزار دستگاه خودرو فرسوده از ابتدای امسال ابراز امیدواری کرد رکورد اسقاط خودروهای فرسوده در سال جاری زده شود.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، خودروهای فرسوده نه تنها مصرف سوخت بالایی دارند بلکه در آلودگی کلان شهرها نیز نقش مهمی ایفا می‌کنند. به گفته مسئولان بالغ بر ۳ میلیون دستگاه خودرو فرسوده در کشور در حال تردد هستند که باید نهادهای متعددی دست به دست هم دهند تا در طرح اسقاط خودروهای فرسوده همکاری کنند.

پیش از این رئیس ستاد نوسازی ناوگان حمل و نقل مطرح کرده بود که با ابلاغ آیین نامه جدید، اسقاط خودروهای فرسوده امسال ۳  تا ۷ برابر افزایش می‌یابد.

وی در نشست خبری که در ابتدای اردیبهشت ماه برگزار شد عنوان کرد: آیین نامه ماده ۱۰ قانون ساماندهی صنعت خودرو که در آن مشوق‌های خوبی برای اسقاط خودروها در نظر گرفته شده ۲۸ اسفند پارسال ابلاغ شد که با طی روند اداری، این آیین نامه پنجم اردیبهشت امسال اجرایی و بر اساس آن پیش بینی می‌شود حداقل ۲۰۰هزار دستگاه و حداکثر ۵۰۰ هزار دستگاه خودروی فرسوده، امسال اسقاط شود.

و حالا رئیس ستاد نوسازی ناوگان حمل و نقل با اشاره  به مشوق های اخیر برای اسقاط خودروهای فرسوده، از آمار ۶۰ هزار دستگاه اسقاط خودرو فرسوده خبر می‌دهد.

به گفته مهران سالاریه خوشبختانه مشوق‌های خوبی برای اسقاط خودروهای فرسوده در آیین‌نامه ماده ۱۰ قانون ساماندهی صنعت خودرو در نظر گرفته شد که هم برای مراکز اسقاط و هم دارندگان خودرو جاذبه دارد.

وی اضافه کرد: امسال ۶۰ هزار خودروی فرسوده از چرخه ترافیک خارج شده است و سال گذشته نیز بیش از ۷۲ هزار دستگاه خودرو اسقاط شد که بدین ترتیب در عمر کوتاه شکل‌گیری ستاد نوسازی ناوگان حمل و نقل حدود ۱۳۰هزار خودرو فرسوده را اسقاط کردیم.

وی ابراز امیدواری کرد که امسال رکورد سال ۱۳۹۳ که ۳۳۰ هزار دستگاه اسقاط بود را بزنیم و به مرز ۵۰۰ هزار دستگاه برسیم.

رئیس ستاد نوسازی ناوگان حمل و نقل در پایان تاکید کرد: برنامه‌های ویژه‌ای برای خودروهای برقی و استفاده از آن در حمل و نقل عمومی داریم که آغاز شده است.

کد خبر 145333

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha