کد خبر 70845
۱۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۴

پرشین خودرو: در آینده نزدیک ساختارهایی در فضای اطراف زمین ساخته می شوند که می توان از آنها به عنوان کارخانجات شناور در فضا استفاده کرد.

 

کارخانه های آینده در فضا ساخته می شوند! به گزارش«پرشین خودرو»،  نشریه علمی پاپیولار ساینس می نویسد: شرکتهای خصوصی بیشتری فضا را نشانه می روند. آنها در تلاشند تا دسترسی ارزان قیمت تر به مدار زمین را برای آن دسته از مدیران و تصمیم گیرندگان کارخانجات پیشگام در نوآوری فراهم آورند.
 
شرکت Bigelow Aerospace از جمله پیشتازان خصوصی فعال در این زمینه محسوب می شود که پیشنهاد داده از اقامتگاههای انعطاف پذیرش به عنوان کارخانجاتی در فضای اطراف زمین بهره برداری شود.
 
این نگرش هیجان انگیز راه را برای توسعه دهندگان این فناوری هموارتر می کند. شرکتهایی همچون nScrypt که در زمینه طراحی و تولید چاپگرهای سلول بنیادین فعال است و یا Bioficial Organs که ارایه کننده جوهرهای مخصوص برای چاپگرهای سه بعدی ساز محسوب می شود به فکر استفاده از فضا و ساختارهای فضایی اطراف زمین برای توسعه کسب و کارشنان افتاده اند.
 
این شرکتها تنها به ایده پردازی اکتفا نکرده اند تا جایی که قرار است در سال ۲۰۱۹ پروژه هیجان انگیز تولید وصله های قلبی را در ایستگاه فضایی بین المللی دنبال کنند. چاپگری که این ساختارهای حساس را تولید می کند سوار بر یک راکت تجاری به این ایستگاه مداری منتقل خواهد شد.
 
در این میان فاکتور هزینه همواره تأثیرگذار بوده است اما نگاهی به گذشته نشان می دهد هزینه ها در حال کاهش است. هزینه ارسال یک کیلوگرم محموله به مدار زمین در عصر شاتل ها ۳۰ هزار دلار بود اما این رقم در حال حاضر ۵ هزار دلار است.
 
کاهش هزینه ها موجب شده تا شرکتهای خصوصی بیشتری به فکر توسعه کسب کارشان در فضای اطراف زمین باشند و این یعنی راه اندازی کارخانجات فوق مدرن و حتی شاید ماورای تصور در اطراف زمین.
 
 
 
 
منبع: باشگاه
کد خبر 70845

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha