ستاد نوسازی ناوگان، و انجمن مراکز اسقاط تفاهم نامه امضا کردند / آمادگی برای خروج سالانه ۵۰۰ هزار خودرو فرسوده

رییس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده از برنامه‌ریزی این ستاد برای اجرای برنامه هفتم و اسقاط سالانه ۵۰۰ هزار خودرو فرسوده خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، مهران سالاریه، با اعلام این خبر اظهار داشت: هدف اصلی ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده، برنامه ریزی و نوسازی ناوگان فرسوده کشور و از رده خارج کردن خودروهای فرسوده است.

سالاریه که در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده، و انجمن صنفی مراکز اسقاط سخن می گفت، با اشاره به برنامه هفتم توسعه تصریح کرد: بر اساس مصوبه مجلس سالانه باید ۵۰۰ هزار خودرو فرسوده از رده خارج شود که این رقم با روند فعلی اسقاط خودروهای فرسوده قابل تحقق نیست.

رییس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده با بیان اینکه تفاهم نامه امروز یکی از گام‌های لازم برای شتاب گرفتن اسقاط خودروهای فرسوده است، گفت: قطعا انجمن اسقاط خودروهای فرسوده می‌تواند نقش مهمی در این زمینه داشته باشد که بر این اساس نیاز است ضمن اصلاح فرآیندها مشکلات این حوزه به صورت تخصصی بررسی و اصلاح شود.

وی خاطرنشان کرد: انجام بازدیدهای ادواری از مراکز اسقاط، برخورد با تخلفات در این حوزه، ارایه پیشنهاد برای ارتقای استانداردها، ارتقای فناوری‌های حوزه اسقاط و اطلاع رسانی و فرهنگسازی در این زمینه مهمترین وظایف انجمن صنفی مراکز اسقاط است.

رییس انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده نیز در این مراسم با اشاره به تفاهم نامه امضا شده ضمن تقدیر از فعالیت‌های ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده بیان کرد: انجمن به عنوان بازوی نظارتی ستاد نوسازی از این پس وارد عرصه خواهد شد و بر عملکرد تمامی مراکز اسقاط نظارت خواهد کرد.

محمود مشهدی شریف یکی از مشکلات این حوزه را روند طولانی صدور گواهی اسقاط عنوان و اظهار کرد: امیدواریم با پیشنهادهای ارایه شده این روند تسهیل شود.

وی ابراز امیدواری کرد که با برنامه ریزی های انجام شده اهداف برنامه هفتم در حوزه اسقاط خودروهای فرسوده محقق شود.

کد خبر 144062

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha