تعداد گواهی اسقاط حاصل از اسقاط خودروهای فرسوده افزایش یافت / آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۰ قانون ساماندهی صنعت خودرو تصویب شد

رییس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده گفت: آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۰ قانون ساماندهی صنعت خودرو در کمیسیون زیربنایی دولت تصویب شد.

به گزارش پرشین خودرو، مهران سالاریه، با اعلام این خبر اظهار داشت: روز گذشته پس از ۱۷ جلسه تخصصی در کمیسیون فرعی و سه جلسه در کمیسیون اصلی زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت و گذشت بیش از ۱۰ ماه از تصویب اصلاحیه ماده ۱۰ قانون ساماندهی صنعت خودرو و برگزاری ساعت‌ها جلسات کارشناسی، آیین‌نامه اجرایی این ماده به تصویب کمیسیون اصلی زیربنایی دولت رسید و برای تصویب نهایی به هیات وزیران رفت.

وی افزود: در این آیین‌نامه تعداد گواهی اسقاط حاصل از اسقاط خودروهای فرسوده افزایش یافته تا بدین ترتیب انگیزه مالکان این دسته از خودروها برای جایگزینی افزایش یابد.

رییس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده با اشاره به این که جدول معادل سازی گواهی اسقاط نیز پس از ۶ سال اصلاح شده است گفت: در عین حال توجه ویژه به اسقاط موتورسیکلت‌های فرسوده و خودروهای سنگین فرسوده نیز در این آیین‌نامه دیده است.

وی تصریح کرد: همچنین کارگروهی نیز موظف به اولویت‌بندی و تخصیص اعتبار برای نوسازی ناوگان خودروهای فرسوده شده است.

سالاریه در پایان خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود این آیین نامه در اولین جلسه دولت تصویب و ابلاغ شود.

کد خبر 144249

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha