ساختار اسکلت خودرو لوکانو ۷، قبل از ورود به ایران بررسی شد / تحمل ۸ تن فشار بدون تغییر شکل در لوکانو ۷

خودرو لوکانو 7 دارای نسبت فولاد با مقاومت بالا بیش از ۸۰ درصد با بار فشاری سقف ۵.۱۱ و سفتی پیچشی ۲۳ هزار نیوتن متر بر درجه است، با دارا بودن این شاخصه می توان گفت که این خودرو می تواند نزدیک به ۸ تن فشار را بدون تغییر شکل تحمل کند.

به گزارش پرشین خودرو، خودرو لوکانو ۷، محصول متمایز برند LUCANO، یک شاسی بلند آفرود شهری است که علاوه بر عملکرد متمایز در جاده‌های برون‌ شهری، ایمنی هوشمند را در طراحی خود در نظر گرفته است. با نگاهی به کاربری کلاسیک این خودروی آفرود، این محصول تجربه رانندگی و ایمنی را با خود به ارمغان آورده که از ساختار کلاسیک خودروهای آفرودی فراتر رفته است.

بهره‌گیری از استاندارد بین‌المللی ایمنی و پنج‌ستاره، در خودرو لوکانو ۷ موجب شده تا ساختار تبادل انرژی، به صورتی بهینه و cage-type توسعه پیدا کند. در مقایسه با ساختارهای بدنه سنتی، استفاده از ساختار cage-type در طراحی خودرو لوکانو ۷ باعث شده تا این خودرو، وزن سبک، استحکام بالا و متریال بهتر و ارتقا یافته‌تری داشته باشد. این ساختار می‌تواند؛ مانند یک "پیله فولادی" دور راننده و سرنشینان قرار گیرد و تبادل انرژی و حفاظت از سرنشینان در شرایط مختلف را به طور قابل‌ توجهی بهبود ببخشید و با رویکردی یکپارچه از بروز آسیب‌های جدی در تصادفات و نیز شرایط مختلف جاده‌ای، جلوگیری کند.

خودرو لوکانو 7

ستون سه‌ گانه در پنج‌گانه تقویت شده، مستحکم و دولایه لوکانو ۷ تقریباً تمام قسمت خودرو را پوشش می‌دهد و ایمنی رانندگان و سرنشینان خودرو را به حداکثر می‌رساند. ساختار اسکلت این خودرو، با ایجاد کانال‌های انتقال نیرو تقویت شده و مسیر انتقال نیرو را علمی‌تر و معقول‌تر کرده است که این امر می‌تواند تأثیرات ناشی از تصادفات و حوادث را به طور مؤثری پراکنده و کم کند و از تغییر شکل بیش از حد کابین مسافر جلوگیری کند.

علاوه بر این، خودرو LUCANO ۷ دارای نسبت فولاد با مقاومت بالا بیش از ۸۰ درصد با بار فشاری سقف ۵.۱۱ و سفتی پیچشی ۲۳ هزار نیوتن متر بر درجه است. با دارا بودن این شاخصه می توان گفت که این خودرو می تواند نزدیک به ۸ تن فشار را بدون تغییر شکل تحمل کند. بدنه قوی این خودرو علاوه بر ایمنی، عملکرد راننده را تا حد زیادی بهبود می‌بخشد.

شایان‌ذکر است که خودرو لوکانو ۷ همچنین از قاب یکپارچه کامپوزیتی استفاده می‌کند که به طور مؤثری استحکام ساختاری بدنه خودرو را در برخوردهای جزئی بهبود می‌بخشد. علاوه بر این، با وجود ۱۰ ایربگ، هر راننده و سرنشین خودرو در مواقع اضطراری، از محافظت کاملی برخوردار می‌شود، چرا که رانندگی راحت و سواری ایمن و دستیابی به "حفاظت کامل" در اولویت LUCANO قرار دارد.

خودرو لوکانو 7

ویژگی‌های سخت‌افزاری قوی و سیستم هوشمند ADAS خودرو LUCANO به طور کامل با نیاز سرنشینان در تمام سناریوهای سفر تطابق یافته است. این خودرو با دارابودن ۲۰ فناوری پیشرفته در حالت های مختلف رانندگی هوشمند، می تواند خطرات محیطی بالقوه را در حین رانندگی درک کرده و از وقوع احتمالی آن جلوگیری کند.

لوکانو به تحقیقات و توسعه همه‌جانبه پایبند است و از نوآوری‌های تکنولوژیکی برای صعود به قله‌های جدید در تجربه هوشمند و ایمن رانندگی خارج از جاده شهری استفاده می‌کند. همه این تلاش‌ها در مسیر تجربه متفاوتی از سفر خارج از جاده برای کاربرانی است که به دنبال رانندگی آفرود و هوشمند هستند.

کد خبر 144759

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha