کدام خودروها در سال ۱۴۰۳ مشمول معاینه فنی است / پذیرش در مراکز معاینه فنی شهر تهران فعلا حضوری است

سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای تهران گفت: با توجه به استفاده از خدمات مراکز معاینه فنی شهر تهران توسط میهمانان نوروزی در نیمه نخست فرودین ماه برای تسهیل در دسترسی، پذیرش در مراکز معاینه فنی شهر تهران حضوری انجام می شود.

به گزارش پرشین خودرو، سید محمد مهدی میرزایی قمی، با بیان این مطلب در توضیح خودروهای شخصی مشمول معاینه فنی در ماه ابتدایی سال ۱۴۰۳ اظهار داشت: براساس قانون خودروهای شخصی از زمان تولید به مدت چهار سال از انجام معاینه فنی معاف می باشد لذا از شهروندان تقاضا می شود برای انجام معاینه فنی دوره ای به منظور توزیع مراجعات در طول سال به ماه تولید خودرو نیز توجه کنند. در فروردین ماه امسال خودروهای تولید داخل فروردین ۱۳۹۹ و ماقبل و خودروهای وارداتی مارس ۲۰۲۰ و ماقبل مشمول معاینه فنی هستند.

به گفته وی، معاینه فنی وسایل نقلیه به صورت مکانیزه با دوربین های سطح شهر کنترل می شود و وسایل نقلیه فاقد معاینه فنی در صورت تردد روزانه مبلغ ۵۲ هزار تومان جریمه می شود.

میرزایی قمی در خصوص وضعیت مراجعات از ابتدای سال افزود: با توجه به ادامه خدمت رسانی مراکز معاینه فنی در ایام تعطیلات نوروز، از ابتدای امسال حدود ۲۲ هزار دستگاه خودرو به مراکز شهر تهران مراجعه کرده که یک درصد از این مراجعات مربوط به خودروهایی است که امسال مشمول معاینه فنی شده است.

وی خاطرنشان کرد: بخشی از این مراجعات مربوط به خودروهای میهمانان نوروزی شهر تهران بوده که برای رفاه حال این عزیزان در نیمه نخست فروردین ماه پذیرش در تمام مراکز معاینه فنی شهر تهران بصورت حضوری انجام می شود.

کد خبر 144889

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha