جزئیات به روز سانی مراکز ۸ گانه معاینه فنی تهران اعلام شد

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران با اشاره به آغاز فاز اول نوسازی مراکز ۸ گانه معاینه فنی شهرداری تهران گفت: در سال گذشته ۲۷ درصد از خودروهایی که به مراکز معاینه مراجعه کردند، موفق به دریافت معاینه فنی نشدند.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، مهدی میرزایی قمی صبح امروز در مراسم رونمایی از تجهیزات نوین سنجش آلایندگی خودروها در مراکز معاینه فنی شهرداری تهران با بیان اینکه در سال گذشته بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار خودرو به مراکز معاینه فنی مراجعه کردند، افزود : از این میزان ۷۳ درصد خودروها موفق به دریافت معاینه شدند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۸ مرکز معاینه فنی با مالکیت شهرداری در تهران فعالیت دارند، تاکید کرد: در این تعداد مراکز حدود ۳۲ خط معاینه فنی سبک وجود دارد و ۱۳ سال است که از نوسازی آن‌ها گذشته است و امروز شاهد آغاز فاز اول نوسازی تمام تجهیزات آلایندگی مراکز ۸ گانه معاینه فنی شهرداری تهران هستیم و در فاز دوم دستگاه های سه گانه که مربوط به شاخص های ایمنی خودروهاست تا انتهای تابستان و حتی قبل از سفرهای تابستانی اجرایی خواهد شد.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران با اشاره به تاثیر بکار گیری دستگاه‌های جدید معاینه فنی در کاهش آلایندگی تهران، تصریح کرد: براساس گزارش سیاهه انتشار پیش ‌بینی می شود با نوسازی و اورهال دستگاهها و تجهیزات سنجش آلایندگی در مراکز معاینه فنی تهران، ۲۳ درصد مونواکسید، ۱۷  چدرصد ترکیبات آلی و ۸ درصد ناکس کاهش یابد که ارقام قابل توجهی است.

جزئیات به روز سانی مراکز ۸ گانه معاینه فنی تهران اعلام شد

میرزایی قمی همچنین در خصوص ضرورت نوسازی تجهیزات سنجش آلایندگی در مراکز معاینه فنی گفت: در ۳۲  خط معاینه فنی سبک در مراکز معاینه فنی تهران، دستگاه های سنجش آلایندگی با  دستگاه‌های انلایزر گازی و از برندهای متفاوت بود که عمر قطعات این دستگاه ها بر اساس دو شاخص تعداد تست و میزان کارکرد، عمر لازم خود را گذرانده بودند لازم بود که حتما به روزرسانی بشوند بنابراین امسال با اهتمام شهرداری تهران شرایط مالی فراهم شد که بعد از ۱۳ سال در تمامی مراکز ۸ گانه اورهال شود.

وی در ادامه به آمار جدیدی در خصوص تاثیر معاینه فنی خودرو در میزان تصادفات خودروها پرداخت و گفت: طبق آمار سال جاری ۴۰ درصد از تصادفات مربوط به خودروهای فاقد معاینه فنی بوده که اگر نسبت به نقص آگاه می‌شدند قطع به یقین این اتفاقات نمی‌افتاد.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران یاد آور شد: با توسعه مراکز و نوسازی تجهیزات مراکز معینه فنی، استعداد و ظرفیت پذیرش ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه خودرو را در سال و در مراکز معاینه فنی داریم در حالی که در سال ۱۴۰۲ حدود یک میلیون و ۶۶۴ هزار خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه کردند.  

میرزایی قمی در پایان با اشاره به نوسازی تجهیزات سنجش آلایندگی در مراکز معاینه فنی علاوه بر خودروهای بنزینی، امکان سنجش آلایندگی خودروهای سی ان جی و ال پی جی نیز فراهم می شود، افزود : امیداوریم با اهتمامی که از سوی شهرداری تهران در نوسازی مراکز و تجهیزات آلایندگی مراکز معاینه فنی صورت گرفته است شاهد کاهش مراجعات به مراکز معاینه فنی و آلایندگی در شهر تهران و در ادامه افزایش ایمنی در ترددها روزانه شهر تهران باشیم.

کد خبر 145369

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha